Aktuálně

22.3.2023

Vážení příznivci Moravské mincovny. Z radostí vám představujeme první z našich odlévaných bronzových produktů. Bronzové sochy o velikosti 25 cm odlité ve stříbrném provedení z niklové bronzi - Alpaky a ve zlatavém provedení ze zinkových mincovních pronzí - Tombaku. Jsou to velmi kvalitní materiály, které  používáme při výrobě mincí, medailí, štítků atd. Inspirací při zpracování těchto modelů byly slavné sochy Bronzi Riace, které byly v roce 1972 objeveny potápěči u pobřeží italské Kalábrie. Socha včetně podstavce měří  33 cm a lze ji zakoupit na našem e - shopu.

 


Aktuální informace k 6.1. 2023

6.1.2023

Představujeme Vám nový produkt který jsme zařadili do výroby pro rok 2023. Na základě požadavků našich odběratelů jsme v minulém roce vyvinuli alternativu k stále se zdražujícím vstupům na výrobu ražených mincí, medailí a dalších produktů.  Jde o levnou a snadno vyrobitelnou pamětní medaili o průměru 42 mm a tloušťce 2.5 mm. Základem je kvalitní ,chromovou zlatavou vrstvou potažený železný kotouč. Na něj dle přání vypalujeme naší technologií požadovaný motiv z obou stran. Výsledek je překvapivě hezký jak můžete vidět na fotografii mince ,,Putování s princeznou,, kterou jsme vyrobili v roce 2022 pro město Uherský Ostroh.  Cenově jsme schopni se tak už při 100 kusech dostat na cenu 24,- Kč,-  bez DPH za kus. Odpadá tak  investice do raznic, což je jistě pro menší akce, malé rozpočty vítaným řešením.


1.1.2023

Vážení sběratelé, numismatici a příznivci Moravské mincovny. Rok 2022 jsme 20.12  završili vydáním nové ražené pamětní mince ke stému výročí Lidového domu Kralovice. Tuto minci jsme doplnili kolorací, která podrhuje rytinu budovy i znak města. 

Nejaktuálnější informace 1.1 2023.

Vážení sběratelé, numismatici, cestovatelé a příznivci Moravské mincovny. V roce 2023 připravujeme celou řadu nových výrobků. Nové řady Silverů, edice pamětních medailí, nové kolorace už existujících i právě vznikajících Stamp medailí, nové edice pamětních micí a ražených kolorovaných magnetů či štítků.  Stejně jako se stále rozšiřuje sběratelská edice Stampek, ruku v ruce přibývají další dřevěná kolečka, odznaky a turistické štítky.  Edici magnetických koleček štěstí - happy wheel - název vyjadřuje šťastný kruh zážitků, nyní nazýváme zkrácenou verzí Makoš.  Věříme, že se toto jednoduché, milé jméno, brzy dostane pod kůži mnoha sběratelům. Vždyť stejně tak,  jako se brousil název, se v čase a po různých pokusech, podařilo vyrobit krásnější a o to vkusnější turistický předmět.  Makoš je s láskou a pečlivostí vyráběná památka z cest, se kterou od nového roku můžete hrát nenáročnou a zábavnou sběratelskou hru.

Mimo naši hlavní cílovou oblast  cestovatelských předmětů, připravujeme výrobu dalších, sběratelsky zajímavých výrobků. V roce 2021 jsme započali spolupráci s firmou Rademic puzzles vyrábějící legendární, české ježky v kleci a celou řadu nejrůznějších, světově proslulých autorských hlavolamů. Možná právě sběratelská - královská hra - cesta za pokladem, která tvoří páteř sběratelského systému Stampek, stála na počátku této spolupráce. Vždyť každý neprodejný ,,Silver,, je šifrou - hlavolamem! Právě umělecké zpracování s mnoha zajímavými, tajně ukrytými kódy se ,,Silvery,, mohou řadit mezi hlavolamy či rébusy. Tohle dobrodružství, kterému podléhají fandové celého světa od dob Julese Verna, nás prostě svedlo na stejnou cestu. Dnes lze hovořit o zavedené spolupráci na mnoha úrovních.

Vývoj v této oblasti nás přivedl k nápadu, jak co nejlépe využít nepotřebný  materiál, zbývající po výrobě mincí, medailí, štítků atd. Těším se, že Vám první výrobky z  ušlechtilých bronzí, budu moci představit co nejdříve. Některé z nich budete moci získat  zdarma, účastí v dobrodružné hře Cesta za pokladem

Přejeme Vám všem krásný rok 2023

 


Informace o nových obalech a změně sběratelské hry

28.11.2021

V posledních letech se výrazně proměnily obaly medailí Stamp - Sběratelské hry - Cesta za pokladem. V počátcích se jednalo o kruhové obaly hnědé, či vínové barvy imitující dřevěný kotouč. Byly vyráběny z velmi pevného kartonu a vystřihnout z nich kupon nebyllo snadné. Esteticky však vypadaly náramně a jistě zdobí nejeden interiér našich cestovatelů.  Postupně je nahradily praktičtější, do modra laděné obaly s perforovaným, kuponem.  Z důvodu ukončení distribuce medailí Stamp a dalších našich výrobků skrze distribuční síť turistických známek s.r.o. v roce 2019, vznikly zbrusu nové, z černého kartonu vyráběné stylové obaly.  Zjednodušili jsme i sběratelskou hru, jelikož chceme jít naproti rychlejšímu poznávání krajiny a její geografie. Jde nám taky o nadšení a snadnější získávání prémiových Silverů v poutavé dobrodružné hře.  Abychom předešli jakýmkoli dohadům, uznáváme  jakýkoli postup k získání Silveru. Můžete tedy poslat 12 kuponů s rozdílných krajinných celků, či 15 jakýchkoli a poslat je na naši adresu - Moravská mincovna s.r.o., Opavská 169/12, Rýmařov - Janovice, 79342. Obratem vám vždy zašleme prémiovou, neprodejnou Silver Stamp minci. Hodně štěstích na cestách!